Άλλα αθλήματαΝέα από ΚόσμοΠοδόσφαιροΣτοίχημα

Ο Καβάνι πήρε το … τόξο του!

Οι στοιχηματικές προβλέψεις του us-sportsbet.com από τον Χρήστο Βενίδη στο LamiaSports.

Καλησπέρα σήμερα θα ασχοληθούμε με το μοναδικό παιχνίδι από το Copa America ανάμεσα στην Ουρουγουάη και την Ιαπωνία. Με δυο παιχνίδια απο το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 της Ιταλίας. Επίσης με ένα παιχνίδι μπέιζμπολ από το MLB ανάμεσα στους Κάμπς και τους Μέτς. Και με ένα παιχνίδι από το κύππελο ποδοσφαίρου των Ηνωμένων Πολιτειών.

U.S. CUP: LOS ANGELES- SAN JOSE (05:30)

Το Λός Άντζελες πέρασε εύκολα από την έδρα του Σόλτ Λέικ με 3-0. Δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και με ένα στις καθυστερήσεις πήρε την πρόκριση.

Οι Έρθκουέικς του Σάν Χόσε πέρασαν με νίκη πολύ δύσκολα από μια όχι και τόσο καλή ομάδα της Τσάμπιονσιπ το Σακράμεντο Ριπάμπλικ με 4-3. Σήμερα αντιμετωπίζουν την καλύτερη ομαδα του MLS το Λός Άντζελες και θα έχουν πολύ δύσκολο έργο.

Διαβάστε εδώ την ανάλυση του αγώνα και τις στοιχηματικές προτάσεις απο το us-sportsbet.com

COPA AMERICA: OΥΡΟΥΓΟΥΑΗ-ΙΑΠΩΝΙΑ (02:00)

Οι Ουρουγουάη έκανε ένα εξαιρετικό ξεκίνημα στον όμιλο και πήρε μια καθαρή νίκη με 4-0 απέναντι στο Εκουαδόρ. Δεν αντιμετώπισαν πρόβλημά απέναντι σε μια από τις ποιο αδύναμες ομάδες του ομίλου.

Οι Ιάπωνες προσπάθησαν να τρέξουν και να πετύχουν κάποιο τέρμα ειδικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Χιλή στην πρεμιέρα αλλά δεν τα κατάφεραν. Δέχτηκαν τέσσερα τέρματα με τα τρία από αυτά στο δεύτερο ημίχρονο.

Σαφώς και το παιχνίδι έχει φαβορί την Ουρουγουάη αλλά οι Ιάπωνες με την ταχύτητα τους και την πίεση τους μπορούν να δυσκολέψουν την Ουρουγουάη.

UEFA EURO U21: ΔΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ (19:30)

Η Δανία όπως ήταν αναμενόμενο δεν κατάφερε και πολλά πράγματα στο παιχνίδι με τους Γερμανούς και δίκαια ηττήθηκε με 3-1. Η Αυστρία έδειξε για ποιον λόγο βρέθηκε στην τελική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Κέρδισε απόλυτα δίκαια την Σερβία στο προηγούμενο παιχνίδι και κρατάει την τύχη στα χέρια της .

UEFA EURO U21: ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΣΕΡΒΙΑ (22:00)

Oι Γερμανοί ήταν ξεκάθαρα το φαβορί απέναντι στην Δανία και το τελικό 3-1 ήρθε απόλυτος φυσιολογικά. Είχαν την κατοχή και την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και δεν έδωσαν περιθώρια στην Δανία. Οι Σέρβοι προφανώς δεν περιμένανε να πάρει τέτοια τροπή ο αγώνας με την Αυστρία. Δέχτηκαν το 1-0 στο 37΄ και στις αρχές του δεύτερου μέρους φάνηκε ξεκάθαρα ο εκνευρισμός τους.

MΠΕΙΖΜΠΟΛ: CUBS-METS (03:05)

Το Σικάγο πάρα το άσχημο ξεκίνημα πήρε μπρος και με έναν πολύ καλό Μάιο και Ιούνιο μέχρι στιγμής έχει πιάσει την 5η θεση της Νάσιοναλ Λίγκ με ρεκόρ 33-39.

Οι Μέτς τρέχουν ένα σερί και αυτοί 5-5 στα τελευταία 10 παιχνίδια. Βρίσκονται στην 10η θεση της Νάσιοναλ Λίγκ και δύσκολα από τι φαίνεται να προλάβουν τα playoffs αν συνεχίσουν έτσι. Δύσκολη και λίγο περίεργη αναμέτρηση η σημερινή ανάμεσα σε δυο ομάδες με την ίδια φόρμα περίπου.