Α΄ ΦθιώτιδαςΓ' ΕθνικήΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Ισόπαλος ο Αστέρας στην Πτολεμαΐδα / Μοιραίος ο Κακκάβας στις καθυστερήσεις!

Την ευκαιρία να φτάσει σε μία ακόμη νίκη είχε ο Αστέρας Σταυρού αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε...

Την ευκαιρία να φτάσει σε μία ακόμη νίκη είχε ο Αστέρας Σταυρού αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερε…

Η ομάδα του Αστέρα Σταυρού αγωνίστηκε σήμερα στην Πτολεμαΐδα με αντίπαλο τον Εορδαϊκό για την 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με τις δυο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Ο Αστέρας στο 5′ έκανε το 0-1 χάρη σε αυτογκόλ του Πούλιου ενώ ο Εορδαϊκός ισοφάρισε στο 42′ με τον Νίκολι.

Μοιραίος ο Κακκάβας στις καθυστερήσεις του αγώνα καθώς εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο Φράγκος αλλά ο Δημητριάδης απέκρουσε ενώ και στη συνέχεια ο αρχηγός του Σταυρού σούταρε με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να του λέει όχι.

Τελικό αποτέλεσμα 1-1 με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο στο παιχνίδι.

Οι ενδεκάδες:

Εορδαϊκός(Τσαγκαλίδης): Δημητριάδης, Παπανικόπουλος, Κουνάβας, Πούλιος, Παπάς, Μπαλίτσας, Μαρκόν, Καλογιάννης, Ντερβίσι, Μητσόπουλος, Νικόλι

Αστέρας Σταυρού (Βαγγέλης Λέντας): Τσάμης, Μαργαρίτης, Μόσχος, Ακασού, Μαλισσόβας, Κακκάβας, Λάππας, Παρλάντζας, Αντωνόπουλος, Φράγκος, Αλεξίου