Έχασε αλλά έβγαλε σημαντικά συμπεράσματα ο Ατρόμητος!(vid)

Την ήττα με 0-3 σκορ γνώρισε ο Ατρόμητος σε φιλικό αγώνα κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ!

Ανέτοιμος εμφανίστηκε ο Ατρόμητος στο φιλικό αγώνα με τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Περιστέρι και γνώρισε την ήττα με 0-3 από τον αγγλικό σύλλογο, που ανήκει στην ιδιοκτησία του Βαγγέλη Μαρινάκη.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου εμφάνισε πολλά προβλήματα σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού της, ειδικά σε ανασταλτική λειτουργία και δημιουργία, αφού αν και οι Άγγλοι δεν δημιούργησαν πολλές φάσεις στην περιοχή του αντιπάλου τους, εν τούτοις κατόρθωσαν να σκοράρουν τρεις φορές στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Η Νότιγχαμ πήρε προβάδισμα στο 20΄ με κεφαλιά του Αμεόμπι, και αφού η μπάλα πέρασε από αρκετούς παίκτες χωρίς να διώξει κάποιος, διπλασίασε στο 64ο λεπτό με τον Ντόουσον ύστερα από έξοχη ομαδική ενέργεια, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με καταπληκτικό σουτ από τα περίπου 30 μέτρα ο Λόλι.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ