Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Δείχνει πανέτοιμος ο Παναθηναϊκός!

Φιλική νίκη με σκορ 0-3 πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός χθες απέναντι στη Φέγενορντ.

Φιλική νίκη επί της Φέγενορντ πέτυχε ο Παναθηναϊκός στην Ολλανδία. Οι «πράσινοι» νίκησαν με 3-0 και έδειξαν θετική εικόνα, με τον Γιώργο Δώνη να δίνει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς παίκτες.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μακέντα να πλασάρει σε κενή εστία μετά από γύρισμα του Χατζηγιοβάνη.

Στο 22′ ο Γιάννης Μπουζούκης με κεφαλιά μετά από ωραία αντεπίθεση των «πράσινων», έκανε το 2-0 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Ενώ στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης ο Εμμανουηλίδης, έκανε εξαιρετική κούρσα και με σέντρα βρήκε τον Βέργο που με προβολή έγραψε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους.

Παναθηναϊκός: Διούδης(46᾽ Κότσαρης), Ινσούα(75᾽ Ζαγαρίτης), Πούγγουρας(75᾽Αποστολάκης), Κολοβέτσιος(60᾽ Μαυρομμάτης), Χατζηγιοβάνης(60᾽Καμπετσής), Χατζηθεοδωρίδης(60᾽Αθανασακόπουλος), Κουρμπέλης(46᾽Αλεξανδρόπουλος), Δώνης(60᾽Σερπέζης), Μπουζούκης(46᾽ Εμμανουηλίδης), Μακέντα(46᾽ Βέργος), Γιόχανσον(46᾽Θεοχάρης).