Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

«Το ματς με Πανιώνιο είναι το σημαντικό για μας»

Τι είπε ο τεχνικός του Παναθηναϊκού, Μαρίνος Ουζουνίδης μετά την ισοπαλία στην Πάτρα…

Ο Παναθηναϊκός είχε ήδη το μυαλό του στο ματς πρωταθλήματος της Κυριακής κόντρα στον Πανιώνιο, όπως τόνισε ο Μαρίνος Ουζουνίδης.

«Θέλαμε να παίξουμε άνετα να κυκλοφορούσαμε την μπάλα, να κάνουμε αλλαγές. Κρατάω το πρώτο ημίχρονο, αλλά κάναμε ένα χαζό πέναλτι από το πουθενά και δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να σκοράρει. Θέλουμε να δούμε τι γίνεται με τον Άλτμαν που φάνηκε πως έχει ένα πρόβλημα. Για εμάς είναι σημαντικό το ματς της Κυριακής. Φάνηκε εξάλλου και στο δεύτερο ημίχρονο ότι κατεβάσαμε στροφές. Έχει καλή ομάδα η Παναχαϊκή. Συγχαρητήρια στον προπονητή της. Βέβαια, ο κόσμος πρέπει να σέβεται τον αντίπαλο, η Παναχαϊκή έχει μεγάλη ομάδα, έχει μεγάλη ιστορία, αλλά κάποια πράγματα πρέπει να είναι πιο φυσιολογικά. Πρέπει να υπάρχει σεβασμός… παίζεις κόντρα στον Παναθηναϊκό», ήταν τα λόγια του μετά το 1-1 για το Κύπελλο με την Παναχαϊκή.