Τρελαμένος με Μπόκα ο Ντε Ρόσι!

Nτεμπούτο με γκολ για τον Ντανιέλε ντε Ρόσι, με την Μπόκα στον αγώνα Κυπέλλου με την Αλμάργκο, όπου η ομάδα του Ιταλού μέσου ηττήθηκε με 3-1 στα πέναλτι (1-1 στα 90΄και 120΄).

Ο Ντε Ρόσι, έμεινε  στον αγωνιστικό χώρο 76 λεπτά, έγινε αλλαγή και μετά από πέντε λεπτά η Μπόκα δέχθηκε την ισοφάριση.

Ο Ντε Ρόσι, ο οποίος πέρασε όλη την καριέρα του στην ιταλική πρωτεύουσα και την Ρόμα, δήλωσε στους οπαδούς πριν από το παιχνίδι ότι είχε έρθει στην Αργεντινή όχι για τα χρήματα, αν και ασφαλώς είναι καλά, αλλά για την επιθυμία του του να καταστεί ένας από τους πιο διάσημους της ομάδας.

«Είμαι παθιασμένος με αυτόν τον σύλλογο από τότε που ήμουν μικρός», δήλωσε ο 36χρονος άσος και πρόσθεσε: «Αυτός ο σύλλογος μου επιτρέπει να παίζω σε εξαιρετικό επίπεδο και με τον τρόπο που μου αρέσει»…

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ