Ισόπαλο το ντέρμπι… και με VAR!

Ισόπαλο 2-2, με τη βοήθεια και του VAR, έληξε το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής στην Premier League, ανάμεσα στην Μάντσεστερ Σίτι και την Τότεναμ που έγινε στο Etihad Stadium.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Στέρλινγκ, όμως οι «πετεινοί» ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα με αριστερό πλασέ του Λαμέλα.

Στο 35` ο Αγουέρο με πλασέ παραβίασε την εστία του Λορίς για το 2-1, όμως στο 56`, ο Μόουρα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2. Η Μάντσεστερ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε γκολ με τον Ζεσούς, το οποίο όμως ακυρώθηκε από το VAR.

Ο Αγουέρο αντέδρασε όταν κληθηκε να γίνει αλλαγή στο 65` από τον Ζεσούς, κάτι που το έδειξε και στον προπονητή του, Πεπ Γκουαρδιόλα την ώρα που πήγαινε να καθίσει στον πάγκο.