Νέα από ΕλλάδαΝέα από ΚόσμοΠοδόσφαιρο

Σκόραραν Παπάζογλου και Δώνης, «έπεσε» ο Κυριάκος

Αξέχαστη θα μείνει στον Τάσο Δώνη η 12η Μαϊου 2018.

Ο 22χρονος άσος της Στουτγκάρδης άρχισε στο βασικό σχήμα της ομάδας του στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την πρωταθλήτρια Μπάγερν Μονάχου. Βαθμολογικά αδιάφορος ο αγώνας, φιέστα για τους Βαυραούς, που «χάλασε» σε έναν βαθμό και από τον Ελληνα διεθνή επιθετικό, ο οποίος έδωσε το έναυσμα της νίκης (1-4) για την Στουτγκάρδη, σημειώνοντας το 2-1 στο 42ο λεπτό.

Δίχτυα βρήκε και ο Θανάσης Παπάζογλου, δίνοντας στο 70ο λεπτό προβάδισμα στην Κορτράικ απέναντι στην Μουσκρόν, που τελικά ισοφάρισε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Κατά τα λοιπά, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, περνά δύσκολες στιγμές, καθώς αυτός και οι συμπαίκτες του, συνέδεσαν την παρουσία τους στο Αμβούργο με τον ιστορικό υποβιβασμό της γερμανικής ομάδας, ενώ αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων διεθνών στα γήπεδα της Ευρώπης, έχει ως εξής:

ΑΓΓΛΙΑ
Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα από την Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ με 1-0

Ορέστης Καρνέζης (Γουότφορντ): Εκτός αποστολής

Κώστας Σταφυλίδης (Στόουκ): Εκτός αποστολής

Ντίνος Μαυροπάνος (Αρσεναλ): Εκτός αποστολής

IΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές): Εκτός αποστολής

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Ρόμα): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γιουβέντους

Βασίλης Τοροσίδης (Μπολόνια): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Κιέβο

Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Φιορεντίνα

ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Παναγιώτης Ρέτσος (Λεβερκούζεν): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί του Ανόβερου

Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Ντόρτμουντ): Εκτός αποστολής

Κυριάκος Παπαδόπουλος (Αμβούργο): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Γκλάντμπαχ

Χρήστος Δώνης (Στουτγκάρδη): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 88` από τον Τσίμερμαν στην εμφατική εκτός έδρας νίκη επί της Μπάγερν Μονάχου με 4-1. Στο 42ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1

ΓΑΛΛΙΑ
Κώστας Μήτρογλου (Μαρσέιγ): Εκτός αποστολής

Αλέξανδρος Κατράνης (Σεντ Ετιέν): Εκτός αποστολής

ΑΥΣΤΡΙΑ
Θάνος Πέτσος (Ραπίντ Βιένης): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 80` από τον Ζοέλινγκτον) στην εντός έδρας συντριβή από την Σάλτσμπουργκ με 4-1

ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Κώστας Λάμπρου (Αγιαξ): Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις του

Κώστας Τσιμίκας (Βίλεμ): Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις του

Θανάσης Καραγκούνης (Τσβόλε): Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις του
ΒΕΛΓΙΟ
Γιώργος Κουτρουμπής (Σταντάρ Λιέγης): Εκτός αποστολής

Γιώργος Γκαλίτσιος (Μουσκρόν): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κορτράικ

Δημήτρης Κολοβός (Μαλίν): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις

Νίκος Καρέλης (Γκενκ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Σαρλερουά

Στέλιος Κίτσιου (Σεντ Τρούιντεν): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αντβερπ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα

Χρήστος Χαρίσης (Σεντ Τρούιντεν): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αντβερπ

Δημήτρης Γούτας (Σεντ Τρούιντεν): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αντβερπ

Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 4-1 από την Γκενκ

Θανάσης Παπάζογλου (Κορτράικ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μουσκρόν. Πέτυχε στο 70ο λεπτό το γκολ της ομάδας του

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ανδρέας Σάμαρης (Μπενφίκα): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρα νίκη με 1-0 επί της Μορεϊρένσε

Τάσος Καραμάνος (Φεϊρένσε): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Εστορίλ

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ααλμποργκ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα

ΙΣΡΑΗΛ
Κλάους Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα): Εκτός αποστολής

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Γιώργος Κατσικάς (Ντιναμό Βουκουρεστίου): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας νίκη με 2-0 επί της Μποτοσάνι

ΣΚΟΤΙΑ
Γιώργος Σαρρής (Χάμιλτον): Εκτός αποστολής

ΤΟΥΡΚΙΑ
Γιώργος Τζαβέλλας (Αλάνιασπορ): Εκτός αποστολής

Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σιβασπόρ. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα