Τέσσερα γκολ εκτός έδρας… μετά από έναν χρόνο για την ΑΕΚ!

Μετά από έναν χρόνο η ΑΕΚ σκόραρε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο και τέσσερα τέρματα συνολικά σε εκτός έδρας αγώνα. #slgr #aekfc #goal #αντίπαλοςΠΑΣΛαμία #SportsNews #season2022_2023

Μετά από έναν χρόνο η ΑΕΚ σκόραρε τρία γκολ σε ένα ημίχρονο και τέσσερα τέρματα συνολικά σε εκτός έδρας αγώνα.

Η ΑΕΚ σημείωσε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Βόλο και η τελευταία φορά που πήρε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με τρία γκολ προβάδισμα ήταν στις 11 Απριλίου 2021, όταν επικράτησε του Άρη στην Θεσσαλονίκη με 3-1 για τα Playoffs του πρωταθλήματος.

Η προηγούμενη νίκη της ΑΕΚ με 4-0 εκτός έδρας ήταν στα Γιάννινα επί του ΠΑΣ στις 14 Ιανουαρίου 2019, ενώ η τελευταία φορά που σημείωσε τέσσερα γκολ εκτός έδρας ήταν στις 15 Φεβρουαρίου 2021, στη νίκη με 4-2 επί της ΑΕΛ στη Λάρισα.