Α΄ ΦθιώτιδαςΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Φιλική νίκη της Λαμίας στη Μαλεσίνα!

Τρίτο φιλικό προετοιμασίας για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία, η οποία αντιμετώπισε εκτός έδρας την Μαλεσίνα, επικρατώντας με 2-3!

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου με αρκετά καλή παρουσία κυρίως μεσοεπιθετικά έφτασε στη νίκη και συνεχίζει το χτίσιμό της ενόψει της έναρξης των επίσημων αγωνιστικών του υποχρεώσεων.

Αγωνιστικά οι κυανόλευκοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν στο 40ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Λαμπρόπουλου, το οποίο ήταν και το σκορ στην ανάπαυλα!

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 54′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δέδε, ενώ δέκα λεπτά αργότερα πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Νικολόπουλο να σκοράρει κόντρα στην ομάδα από την οποία αναδείχθηκε, με περίτεχνο τρόπο!

Η Λαμία απάντησε ένα λεπτό μετά με τον Λαμπρόπουλο και πάλι από την άσπρη βούλα να ευστοχεί για να διαμορφώσει το τελικό 2-3 στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης!

Ρεπορτάζ: Νίκος Ιωάννου