«Σκόνταψε» η Μπαρτσελόνα!

Τη δεύτερη βαθμολογική απώλειά της στους τρεις αγώνες που έχει δώσει για το ισπανικό πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα (31/8) η Μπαρτσελόνα, η οποία, χωρίς τον Λιονέλ Μέσι αναδείχθηκε ισοπαλη 2-2 με την Οσασούνα στην Παμπλόνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό, ωστόσο οι Καταλανοί ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση χάρη σε δύο γκολ που πέτυχαν δύο παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο: ο Ανσουμανέ Φατί αντικατέστησε στο 45΄ τον Νέλσον Σεμέδο και ισοφάρισε στο 51΄, ενώ ο Αρτούρ πήρε τη θέση του Ραφίνια στο 53΄ και «έγραψε» το 1-2 στο 64΄. Τελικά η Οσασούνα ισοφάρισε με το πέναλτι του Τόρες στο 81ο λεπτό, το οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε χέρι του Πικέ μέσα στην περιοχή.