«Διπλό» με άγχος για την Πόρτο!

Με γκολ στο 90+8’ κι ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο, η Πόρτο πέρασε με 3-2 από την έδρα της Πορτιμονένσε.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Πορτιμονένσε-Πόρτο: 2-3

(Ντένερ 75’, Ανζάι 78’-Τέλες 25’ πεν., Ζε Λουίς 45’, Μαρκάνο 90+8’)

Λύτρωση στο 90+8’ με τον Μαρκάνο για την Πόρτο, που βρέθηκε μια ανάσα από την γκέλα κι όμως πέρασε με 3-2 από την έδρα της Πορτιμονένσε. υοθ Αντόνιο Φόλια.

Η Πόρτο άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Τέλες στο 25ο λεπτό και στο 45’ ο Ζε Λουίς έκανε το 0-2. Όλα έδειχναν να έχουν κριθεί καθώς και στην επανάληψη η Πόρτο κράτησε το προβάδισμα των δύο τερμάτων ως το 75’. Ωστόσο κάπου εκεί ο Ντένερ μείωσε σε 1-2 και τρία λεπτά αργότερα ο Ανζάι έκανε το 2-2 και σόκαρε τους «Δράκους». Μάλιστα στο 90ο λεπτό η Πόρτο έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Τέλες κι όμως στο 90+8’ ο Μαρκάνο έκανε το 2-3.