Ανατροπή και νίκη για τον Εθνικό Κομπατάδων / Όλα τα γκολ σε ένα ημίχρονο! (φωτορεπορτάζ +βίντεο)

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας ο Εθνικός Κομπατάδων υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον ΠΑΟ Ανθήλης. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΕθνικόςΚομπατάδων #ΠΑΟΑνθήλης #φωτορεπορτάζ #LamiaSports

Νίκη με 3-1 σκορ και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε ο Εθνικός Κομπατάδων. Η ομάδα του κ. Καραμπότση υποδέχθηκε τον μαχητικό και πάντα απειλητικό ΠΑΟ Ανθήλης, ο οποίος αν και αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, δεν καταφερε τελικά να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα.

Η Ανθήλη, προηγήθηκε στο σκορ με ωραίο τέρμα του Αυλακιώτη Α., στο 9΄. Οι παίκτες των φιλοξενούμενων ειδικά στο πρώτο ημίχρονο «χτυπούσαν» αρκετά στις κόντρες επιθέσεις και σε μία εξ΄αυτών ο Αυλακιώτης με ωραίο σουτ έγραψε το 0-1.

Η ανατροπή του σκορ από τον Εθνικό όμως δεν άργησε και ήρθε μάλιστα πριν ο διαιτητής Δημητρίου στείλει τους δύο συλλόγους στα αποδυτήρια για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Μέσα σε 5 λεπτά οι παίκτες των Κομποτάδων έκαναν την απόλυτη ανατροπή! Στο 40΄ο Δημουλάς κέρδισε πέναλτι από μαρκάρισμα κεντρικού αμυντικού της Ανθήλης. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σκοτίδας ο οποίος απέναντι στον Φούρλα ήταν ψύχραιμος και έκανε το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα, ο Atikou με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Εθνικού για πρώτη φορά στο παιχνίδι για να έρθει λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Δημουλάς να γράψει το τελικό 3-1.

Δείτε τι κατέγραψε ο φωτογραφικός φακός του LamiaSports, ενώ θα ακολουθήσουν και βίντεο με τα γκολ του αγώνα: