Στο 0-0 κόλλησαν οι «ροχιμπλάνκος» κόντρα στη Θέλτα.

LA LIGA-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΘΕΛΤΑ: 0-0

Γήπεδο: Wanda Metropolitanο

Περίοδο κρίσης διανύει η Ατλέτικο Μαδρίτης, που κόλλησε στο 0-0 με τη Θέλτα, ένα αποτέλεσμα που ακολουθεί την ήττα με 2-0 από τη Σοσιεδάδ.

Στο 3ο μόλις λεπτό ο Μπλάνκο έδιωξε δύσκολα μετά από σουτ του Τρίπιερ, ενώ στο 29’ είπε όχι και  σε σουτ του Λόντι ενώ στο 30’ ο Μπλάνκο κατέβασε ρολά και μετά από πλασέ του Ζοάο Φέλιξ.

Στο 52ο λεπτό ο Μπλάνκο έσωσε σε κόρνερ μετά από σουτάρα του Κόκε και  στο 70’ η κεφαλιά του Μοράτα έφυγε λίγο έξω και στο 75’ ο Όμπλακ είπε όχι σε σουτ του Σάντι Μίνα.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Λόντι, Φελίπε, Χιμένες, Ερέρα (60’ Παρτέι), Σαούλ, Κόκε, Κορέα (60’ Βιτόλο), Φέλιξ (69’ Μοράτα), Κόστα

ΘΕΛΤΑ: Μπλάνκο, Ολάθα, Μάγιο, Αϊντό, Αραούχο, Γιοκουσλού (61’ Ντιόπ), Ντένις Σουάρεθ (73’ Μπράις Μέντεθ), Ραφίνια, Λομπότκα, Άσπας (87’ Σιστο), Μίνα