ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα με «βαρύ» σκορ για την Κ17!

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της SuperLeague K17 ο ΠΑΣ Λαμία αγωνίστηκε εκτός έδρας με την αντίστοιχη ομάδα του Άρη.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετατράπηκε η αναμέτρηση της ομάδας Κ-17 της Λαμίας, με την αντίστοιχη ομάδα του Άρη να επικρατεί με το εμφατικό 8-0 επί των κυανόλευκων για την 3η αγωνιστική του Β’ ομίλου.

Η κιτρινόμαυρη ομάδα ήταν καταιγιστική στο γήπεδο του ΠΑΟΝΕ και πατώντας “γκάζι” στο β’ μέρος νίκησε με 8-0 την Λαμία, φτάνοντας στους 7 βαθμούς σε τρεις αγώνες.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Κρασας και Σάλιαρης στο 5ο και 25ο λεπτό της συνάντησης αντίστοιχα, με τους κιτρινόμαυρους στο δεύτερο ημίχρονο να πετυχαίνουν ακόμη έξι γκολ με τον Δασκαλάκη (50′,55′,57′,82′,90) και τον Βολανάκη (85′).