Έσωσε την Παρί ο Νεϊμάρ!

Με γκολ του Νεϊμάρ στο 87ο λεπτό, η Παρί πήρε τεράστιο διπλό με 1-0 στην έδρα της Λιόν.

LIGUE 1’-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λιόν-Παρί Σεν Ζερμέν: 0-1

(Νεϊμάρ 87’)

Επέστρεψε φουριόζος στην αγωνιστική δράση ο Νεϊμάρ. Την περασμένη αγωνιστική ο Βραζιλιάνος «χτύπησε» στο 90+2’ κόντρα στο Στρασβούργο και σήμερα με γκολ στο 87’ χάρισε τη νίκη στην Παρί με 1-0 μέσα στην έδρα της Λιόν.

Στο 21ο λεπτό ο Λόπες είπε όχι σε σουτ του Τσούπο Μότινγκ από το ύψος της περιοχής ενώ στο 23’ σταμάτησε και τον Νεϊμάρ ενώ στο 41’ το φάουλ του Βραζιλιάνου σταρ πέρασε μόλις έξω. Στο 49ο λεπτό το σουτ του Οάρ από ιδανικό σημείο, έφυγε ελάχιστα έξω, όπως και η κεφαλιά του Ντιαλό στο 59’ και στο 71’ ο Ντι Μαρία αστόχησε από ιδανικό σημείο.

Και τελικά στο 87ο λεπτό ο Ντι Μαρία άνοιξε για τον Νεϊμάρ, που απέφυγε τον Τετέ και με σουτ έκανε το 0-1.