ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

“Βαριά” ήττα για την Κ17!

Μια ακόμη βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΣ Λαμία, στον εκτός έδρας αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ακόμη μια βαριά ήττα γνώρισε η ομάδα Κ-17 της Λαμίας η φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΣ Γιάννενα στο προπονητικό κέντρο των Ηπειρωτών και επιστρέφουν στην Λαμία με το βαρύ 5-0.

Η Κ-17 του ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε την πρώτη της νίκη εντός έδρας και τέταρτη συνολικά στο πρωτάθλημα ενώ οι κυανόλευκοι παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό!

Ο ΠΑΣ Γιάννενα στο πρώτο ημίχρονο είχε έναν καταιγιστικό ρυθμό όπου και προηγήθηκε με 3-0.

Το σκορ άνοιξε με εκτέλεση πέναλτι του Δημαρέλου στο 6ο. Το 2-0 σημείωσε ο Ζώνιος με πλασέ στο 28ο.
Στο 32ο ο Λάμα έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα, σέντραρε και ο Φερεντίνος από κοντά το 3-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αλλά και πάλι ο ΠΑΣ βρήκε δίχτυα. Στο 70ο ο Δημαρέλος με κεφαλιά το 4-0, ενώ στο 88ο ο Φερεντίνος με ατομική και σουτ μέσα στην περιοχή το 5-0.

Πηγή φώτο: sportsioannina.gr

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος