“Καθάρισε” μόνος του ο Κάρι! (vid)

Σε εξαιρετική βραδιά ο Στεφ Κάρι...

Σε εξαιρετική βραδιά ο Στεφ Κάρι…

Ο Στεφ Κάρι “καθάρισε” μόνος του τους Μινεσότα Τίμπεργουλβς, στα πλαίσια της preseason του NBA, με τους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς να επικρατούν 143-123.

Ο Κάρι ήταν ασταμάτητος, σημείωσε 17 πόντους στην πρώτη περίοδο και τελικά ολοκλήρωσε τον αγώνα με 40 πόντους με 8/10 δίποντα, 6/9 τρίποντα, 6/6 βολές, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο σε 25 λεπτά συμμετοχής, δίνοντας πραγματικό σόου! Ήταν μία εμφάνιση-μήνυμα από τον Κάρι, που δείχνει ότι είναι ήδη πανέτοιμος για την έναρξη της σεζόν.

Ο Τζόρνταν Πουλ με 19 πόντους και ο Ντι Άντζελο Ράσελ με 16 πόντους και 5 ασίστ ακολούθησαν σε απόδοση τον Κάρι, σε μία βραδιά που οι Γουόριορς μετέτρεψαν το διαφαινόμενο ντέρμπι σε περίπατο στο δεύτερο ημίχρονο.

Για τους Γουλβς, ο Τζάρετ Κάλβερ και ο Τζέικ Λέιμαν είχαν από 17 πόντους και ο Ναζ Ριντ 14 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ ο Καρλ-Άντονι Τάουνς έμεινε στους 9 πόντους με 3/7 σουτ σε 22 λεπτά συμμετοχής.