Άλλα αθλήματαΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Ήττα με πολύ καλή εμφάνιση για τον ΑΟΛ!(pics)

Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα της Pre League Γυναικών ο ΑΟ Λαμίας, ο οποίος ηττήθηκε εντός έδρας από την ΑΕΚ.

Με σκορ 1-3 σετ η ομάδα του ΑΟ Λαμίας γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ, η οποία εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των αθλητών της «κυανόλευκης» ομάδας και έφυγε με τη νίκη από το Χαλκιοπούλειο.

Η ομάδα του Ηλία Αγγέλη μόνο κακή δεν ήταν στα δύο πρώτα σετ, όπου το πρώτο χάθηκε έπειτα αβίαστα λάθη. Τα κορίτσια της Λαμίας στο δεύτερο σετ βγήκαν μπροστά και απάντησαν με δυνατές επιθέσεις και στιβαρές άμυνες κάνοντας το 1-1.

Δυστυχώς τα λάθη και η εμπειρία των αθλητριών της Ένωσης, έδωσαν τα επόμενα δύο σετ στης φιλοξενούμενες. Στο τελευταίο σετ, έγινε πραγματικά «σκοτωμός» με τον ΑΟΛ να παλεύει έως το τέλος αλλά η ΑΕΚ ήταν αυτή που έφυγε νικήτρια από το Χαλκιοπούλειο στάδιο.