ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα αλλά με καλή εμφάνιση για τη Λαμία!

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της SuperLeague Υποδομών Κ19, ο ΠΑΣ Λαμία έπαιξε εκτός έδρας με τον ΠΑΟΚ.

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών Κ-19 της Super League, η ομάδα της Λαμίας φιλοξενήθηκε από την ΠΑΟΚ στο Αθλητικό κέντρο Lolas γνωρίζοντας την 5η της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι κυανόλευκοι του Λάκη Παπανικολάου βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 16ο λεπτό με τον Μιχαηλίδη με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σόμογλου. Μάλιστα τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε κεφαλιά Πανίδη.

Η Λαμία ισορρόπησε το παιχνίδι και ισοφάρισε στα δοκάρια στο 28ο λεπτό με τον Κασσάπα να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του ΠΑΟΚ και να σημαδεύει το δοκάρι.

Οι γηπεδούχοι είχαν και 2ο δοκάρι στο 37′ με τον Δούμτση να μπαίνει στη περιοχή και να πλασάρει με τη μπαλά να σταματά για 3η φορά στο πρώτο μέρος στο δοκάρι.

Στην επανάληψη ίδια εικόνα του παιχνιδιού με τον ΠΑΟΚ να έχει την κυκλοφορία της μπάλας και να φτάνει και σε 2ο γκολ στο 59ο λεπτό με τον Πανίδη.

Οι κυανόλευκοι προσπάθησαν να μειώσουν χωρίς να τα καταφέρουν, με το 2-0 να είναι και το τελικό σκορ της συνάντησης.

Συνθέσεις: Αναμένονται

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος