Άλλα αθλήματαΜπάσκετ

Κατοστάρα με Άρη και πάει Μόσχα ο Παναθηναϊκός!

Στο δεύτερο μέρος έδειξε... ποιος είναι ο Παναθηναϊκός στο ματς του ΟΑΚΑ με τον Άρη, και με τελικό σκορ 108-86 έκανε το πέντε στα πέντε στην Basket League.

Στο δεύτερο μέρος έδειξε… ποιος είναι ο Παναθηναϊκός στο ματς του ΟΑΚΑ με τον Άρη, και με τελικό σκορ 108-86 έκανε το πέντε στα πέντε στην Basket League.

H κούραση από το ταξίδι στην Αγία Πετρούπολη ήταν ο λόγος που οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη μπήκαν χαλαροί, αλλά εν συνεχεία βελτίωσαν τα λάθη τους και με επιμέρους σκορ 31-18 στην 3η περίοδο έθεσαν τις βάσεις για την… κατοστάρα.

Ο Τζίμερ Φριντέλ είχε 4/4 τρίποντα και 21 πόντους στο σύνολο, ενώ μοίρασε και 4 ασίστ.

Μία ακόμη φορά, ο Κωνσταντίνος Μήτογλου αξιοποίησε τον μεγάλο χρόνο που του έδωσε ο Πεδουλάκης σημειώνοντας 13 πόντους και μαζεύοντας 6 ριμπάουντ.

Ο Ουέσλι Τζόνσον (15π.) συναγωνιζόταν τον Φριντέτ στα τρίποντα ευστοχώντας σε 3/5. Οι Νικ Καλάθης και Ντεσόν Τόμας αγωνίστηκαν από 12:30 λεπτά, αφού ο προπονητής του Παναθηναϊκού θέλησε να τους ξεκουράσει ενόψει των δύο αγώνων την ερχόμενη εβδομάδα στη Euroleague, με Κίμκι στη Μόσχα την Τρίτη (28/10) και με Αναντολού Εφές στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη (30/10).

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 50-44, 81-62, 108-86

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ