Ντεμπούντο με νίκη για τον Τιάγκο Μότα!

Για ένα ημίχρονο, το πρώτο, η Τζένοα φαινόταν «μία από τα ίδια»  με τις μέχρι σήμερα εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα.

Η Μπρέσια είχε πάρει προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο στο «Λουίτζι Φεράρις» και το κρατούσε με άνεση, ως τη στιγμή που ισοφάρισε ο Αγουδέλο.

Από εκεί και ύστερα, το γήπεδο της Γένοβας έγινε… κατηφορικό για τους φιλοξενούμενους, που έφυγαν ηττημένοι (1-3) στο ντεμπούτο του Τιάγκο Μότα στον πάγκο των «ροσομπλού».

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, η Ίντερ έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνη πρώτη στην κατάταξη, αφού παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στην Πάρμα για την 9η αγωνιστική και δεν εκμεταλεύτηκε το «δώρο» της Λέτσε, που έκοψε δύο βαθμούς στη Γιουβέντους.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ