«Διέλυσε» την Βαγιαδολίδ η Μπαρτσελόνα!

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα να βάλει τις βάσεις για να διαλύσει με 5-1 με την Βαγιαδολίδ.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπαρτσελόνα να βάλει τις βάσεις για να διαλύσει με 5-1 με την Βαγιαδολίδ και με την 5η συνεχόμενη νίκη της στη La Liga να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας κι ένα ματς λιγότερο (η Γρανάδα θα έχει την ευκαιρία να προσπεράσει τους Καταλανούς αρκεί να νικήσει την Τετάρτη την Χετάφε).

Η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε φρόντισε να «καθαρίσει» από νωρίς με το «τρίποντο», έστω κι αν προσωρινά ισοφαρίστηκε από το τυχερό γκολ του Κίκο (η μπάλα από την απόκρουση του Τερ Στέγκεν βρήκε κατά λάθος στο πόδι του σκόρερ της Βαγιαδολίδ και κατέληξε στα δίχτυα). Πρωταγωνιστής των «μπλαουγκράνα» ήταν ο Λιονέλ Μέσι, που πέτυχε 2 γκολ, ενώ είχε και μία ασίστ στον Βιδάλ.

πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ