Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιρο

ΣΑΜΕ το Ρεγγίνι – Κηφισός Κ. Τιθορέας: Δύσκολη νίκη για τους γηπεδούχους!(pics+vids)

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, το Ρεγγίνι υποδέχθηκε στο γήπεδο του Μώλου, τον Κηφισό Κ. Τιθορέας.

Με σκορ 3-2 το Ρεγγίνι κέρδισε δύσκολα τον Κηφισό Κ. Τιθορέας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας.

Διαβάστε την εξέλιξη του αγώνα από την διοίκηση του Ρεγγινίου:

Δύσκολη νίκη για τον Σ. Α. Μ. Ε

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος το Ρεγγίνι κέρδισε με σκορ 3-2 τον Κηφισό Κ. Τιθορέας. Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με γκολ του Ευστάθιου Μπερτάνου στο 12 λεπτό από το σημείο του πέναλτι.

Στην συνέχεια εχασε σωρεία ευκαιριών χωρίς να καταφέρει να διευρύνει το σκορ και στο 33 δέχτηκε την ισοφάριση από ωραίο κτύπημα φάουλ του Πανταζή.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κηφισός ξεκίνησε ποιο δυνατά και κατάφερε σε αντεπίθεση να προηγηθεί με γκολ του Δημόπουλου στο 55. Στην επόμενη φάση στο 56 λεπτό η ομάδα μας ευτυχησε να ισοφαρίσει με τον Νάσιο Δημήτριο από το σημείο του πέναλτι.

Στην συνέχεια το Ρεγγινι πίεσε χάνοντας και πάλι αρκετές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει την νίκη στο 90 λεπτό με γκολ πού πέτυχε ο Νάσιος Δημήτρης του Γεωργίου με ωραία κεφαλιά.