Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πρωταθλήτρια χειμώνα η Στυλίδα!

Πέρασε και από την έδρα της Νίκης Αγίας Παρασκευής ο ΑΟ Στυλίδας και κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα στην Α΄Φθιώτιδας. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑΟΣτυλίδας

Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής, την τελευταία του πρώτου γύρου, ο ΑΟ Στυλίδας κέρδισε μέσα στην έδρα της Νίκης Αγίας Παρασκευής με τελικό σκορ 2-5.

Ο σύλλογος του λιμανιού κατάφερε να ολοκληρώσει την πρώτη φάση του πρωταθλήματος αήττητος και δίκαια βρίσκεται μόνος στην πρώτη θέση, κατακτώντας μάλιστα και τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Στο παιχνίδι της Αγίας Παρασκευής τώρα, η ομάδα της Στυλίδας πήρε κεφάλι στο σκορ αρκετά νωρίς με τον Χρήστο Βαρυπάτη να πετυχαίνει το 0-1. Η απάντηση της Νίκης ήρθε ένα τέταρτο αργότερα.

Ο Καπούλας στο 20΄βρίσκει δίχτυα «βάζοντας φωτιά» στο παιχνίδι ενώ παράλληλα έκανε το 1-1. Παρόλο αυτά, οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων δεν κράτησαν πολύ καθώς στο 33΄και στο 35΄ο Λάγιος με δύο προσωπικά του τέρματα έβαλε ξανά σε θέση οδηγού τον ΑΟΣ κάνοντας το 1-3.

Σαν να μην έφτανε αυτό για την Αγία Παρασκευή, ο Ταμπάκης στο 37΄ πέτυχε και αυτός με τη σειρά του γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-4. Πριν λήξει το ημίχρονο, η ομάδα του Ανδρέα Επίσκοπου σκόραρε και δεύτερο μειώνοντας το σκορ με τον Μιχαήλ στο 42΄.

Το μοναδικό γκολ του δευτέρου ημιχρόνου το πέτυχε η Στυλίδα με σκόρερ τον Φίκου. Τελικό σκορ 2-5 και τρεις ακόμη πολύτιμοι βαθμοί για την ομάδα του Γιώργου Κυριακίδη που μοιάζει με «ασταμάτητο τρένο»!