Άλλα αθλήματαΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Φιλαθλητικός Λαμίας: Πήρε τη νίκη με ολική ανατροπή!

Τεράστια εκτός έδρας νίκη για τον Φιλαθλητικό Λαμίας μέσα στην έδρα των Τρικάλων.

ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ -ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 2-3 ολικη ανατροπη.

Σε εναν αγώνα οπου ο φιλαθλητικος δοκιμάσε σχήματα αγωνιζόμενος χωρίς libero παρουσιάσε 2 πρόσωπα.Στα 2 πρώτα σετ ήταν κακός στην υποδοχή με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στα σετ με 2-0 (25-15 και 25-20 ) απέναντι στη νεανική ομάδα της Αμιλλας.

Στην συνέχεια οι αλλαγές που έγιναν βοήθησαν στο να διορθωθούν τα λάθη στην υποδοχή και έκαναν τα πράγματα ποιο εύκολα στην επίθεση και ήρθε ακριβώς με τον ίδιο σκορ η ισοφάριση αρχικά μειώνοντας με 15-25 και ισοφαρίζοντας με 20-25.

Στο τάι μπρέικ έγινε πραγματική μάχη με τον Φιλαθλητικό να είναι ποιο ψύχραιμος και να το κατακτά με 14-16 κάνοντας ολική ανατροπη.