Ανατροπή με Σαλάχ και Μανέ η Λίβερπουλ (vid)

Μια εξαιρετική Λίβερπουλ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε της Σίτι με 2-1 παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ σε αγώνα για το Inernational Champions Cup.

Μεγάλη μάχη ανάμεσα στην Σίτι και την Λίβερπουλ για το International Champions Cup. Οι πρωταθλητές Αγγλίας ήταν αυτοί που κατάφεραν να προηγηθούν, ωστόσο η παρέα του Σαλάχ ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο παίρνοντας τη νίκη με 2-1.

Τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0. Η Σίτι ήταν αυτή που κατάφερε να προηγηθεί με τον Σανέ στο 57′. Από εκείνο το σημείο και έως το τέλος του ματς οι «κόκκινοι» πίεζαν συνέχεια χάνοντας μοναδικές ευκαιρίες. Κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Σαλάχ (μπήκε ως αλλαγή) στο 63′ και συνέχισαν να μην σκοράρουν ενώ βρισκόντουσαν μια ανάσα από το να το κάνουν. Τη νίκη τελικά έδωσε ο Μανέ με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.