Ισόπαλο το ντέρμπι του «Σαν Σίρο»!

Ισόπαλο (1-1) έληξε ένα από τα ντέρμπι της 13ης αγωνιστικής στην Ιταλία και συγκεκριμένα εκείνο στο «Σαν Σίρο», ανάμεσα στη Μίλαν και τη Νάπολι.

Οι «παρτενοπέι» του Κάρλο Αντσελότι προηγήθηκαν στο σκορ, αλλά δεν κατάφεραν ούτε απόψε να φύγουν νικητές και, πλέον, βρίσκονται στο -15 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους κι εκτός της πρώτης εξάδας του καμπιονάτο.

Νωρίτερα, η Γιουβέντους ξεπέρασε τον «σκόπελο» του Μπέργκαμο, αφού πρώτα κινδύνεψε με… ναυάγιο.

Η «βέκια σινιόρα» νίκησε 3-1 με ανατροπή την Αταλάντα στο «Gewiss Stadium» και αποσπάστηκε 4 βαθμούς από την Ίντερ, που παίζει απόψε στο Τορίνο με την «γκρανάτα».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρόμπιν Γκόσενς στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου και διατήρησαν το προβάδισμα έως το 74ο λεπτό, όταν το συγκρότημα του Μαουρίτσιο Σάρι ισοφάρισε με τον Γκονζάλο Ιγκουαΐν.

Ο Αργεντινός στράικερ ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 82΄, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Πάουλο Ντιμπάλα στις καθυστερήσεις.