Άλλα αθλήματαΜπάσκετΤοπικά Σπορ

Ήττα από μία ανώτερη ομάδα για τον Έσπερο Λαμίας!

Εκτός έδρας ήττα για τον Έσπερο Λαμίας...

Δεν τα κατάφερε ο Έσπερος Λαμίας στη Θεσσαλονίκη, γνωρίζοντας την ήττα από τη Γέφυρα, που την αδικεί η βαθμολογική της θέση βάσει του έμψυχου υλικού της, με 86-66.

Ματς με εναλλαγές στο ρυθμό του, με το πρώτο ημίχρονο να έχει πρωταγωνίστριες τις άμυνες (19-11) ενώ στη συνέχεια ο ρυθμός ανέβηκε με τη διαφορά πάντως να παραμένει στα ίδια επίπεδα (42-35 στο 20′).

Η Γέφυρα καθάρισε τον αγώνα στη γ’ περίοδο όταν ξέφυγε στο σκορ με +17 πόντους (65-48) για να φτάσει τελικά στη νίκη με 86-66.

Ο Έσπερος μπορεί να είναι χαμηλά στη βαθμολογία μετρώντας συνεχόμενες ήττες, αλλά τίποτα δεν έχει κριθεί, σε ένα ανοιχτό πρωτάθλημα που όπως συμβαίνει πάντα τα τελευταία χρόνια, αναμένεται να κριθεί στις τελευταίες αγωνιστικές και στις λεπτομέρειες.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Δημάδης-Ντούρας-Ζαχαριάδης.

πηγή: Stereabasket.gr