ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα από τα Γιάννινα για τη Λαμία!

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα υποδομών η ομάδα Κ-17 της Λαμίας η οποία φιλοξένησε στο γήπεδο του Λιανοκλαδίου τον ΠΑΣ Γιάννενα με τους Γιαννιώτες να φεύγουν με το εμφατικό 5-0

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καταιγιστικοί από πολύ νωρίς στο ματς, καθώς άνοιξαν το σκορ στις αρχές του α` ημιχρόνου, με τον Λάμα, έπειτα από παράλληλη πάσα του Ζώνιου. Στο 29ο λεπτό, διπλασίασαν τα τέρματα τους, όταν ο Δημητρέλος ευστόχησε ιδανικά το πέναλντι που κέρδισαν οι “Ηπειρώτες” για το 2-0, ενώ ο Ζώνιος από δημιουργός του πρώτου γκολ, έγινε εκτελεστής, γράφοντας το 3-0 στο 43ο που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν προέβαλαν κάποια αντίσταση, αφού δέχτηκαν κι άλλα δύο τέρματα για το 5-0. Ο Ζώνιος στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε το 4-0 και στο 83ο, πάλι ο Δημητρέλος με πέναλντι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για τον θρίαμβο του ΠΑΣ Γιάννινα στην Λαμία, με 5-0.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, ο ΠΑΣ πέρασε στην 2η θέση, με 28 βαθμούς, +2 από τον 3ο Άρη που παίζει αύριο με τον ΠΑΟΚ. Στην αντίπερα όχθη η ομάδα της Λαμίας παραμένει στους 0 βαθμούς και την τελευταία θέση.

Αναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λαμία: Τρόπουλος, Λόζος, Σταθόπουλος, Καρβούνης, Τσάρας, Σέντης, Χύσκα, Αρβανίτης, Αναγνωστόπουλος, Κίβτζα, Καντάς

ΠΑΣ Γιάννινα: Λαδιάς, Σκουτελιάς, Περβανάς, Τσιούτσιος, Ντούκας (63’ Τσέλιος), Παππάς (46’ Μπούμπας), Λάμα (83’ Τζουβάρας), Κύρκος (83’ Ζιώγας), Δημητρέλος, Ζώνιος, Φερεντίνος (55’ Σταύρου).