Δύσκολοι αγώνες για Έσπερο Λαμίας και Λοκρό Αταλάντης!
Εκτός έδρας παιχνίδι σε Γρεβενά και Μαρούσι για τον Έσπερο Λαμίας και τον Λοκρό Αταλάντης, αντίστοιχα, περιλαμβάνει η 10η αγωνιστική της Β΄Εθνικής μπάσκετ.
Εκτός έδρας παιχνίδι σε Γρεβενά και Μαρούσι για τον Έσπερο Λαμίας και τον Λοκρό Αταλάντης, αντίστοιχα, περιλαμβάνει η 10η αγωνιστική της Β΄Εθνικής μπάσκετ.
Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής και με τους δύο εκπροσώπους της Περιφέρειας, Λοκρό Αταλάντης και Έσπερο Λαμίας να αγωνίζονται εκτός έδρας με Μαρούσι και Γρεβενά αντίστοιχα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα στους δύο ομίλους και οι διαιτητές:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Μεγάρων (Νέο) 17.00 Μεγαρίδα-Αιγάλεω Στρέμπας-Σιδέρης-Καλογριάς (Ευστρατίου)
Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός Πειρ.-Έσπερος Μπίκας-Τσάτσης-Ορφανός Εμμ. (Παπαδόπουλος Κ.)
1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Δούκας Σπυρόπουλος-Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης (Παππάς)
Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν.Φ. Γρίβα-Πλιάκας-Κοτσώνης (Ζερδεβάς)
Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-ΟΦΗ Παντελίδης-Καρακάσης-Μαρινάκης (Λιμνιάτης)
Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Λοκρός Αταλάντης Φάκαρος-Κώτσου-Καρακωνσταντόπουλος (Φαλούκας)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Πανελευσινιακός Αποστολίδης-Μηλαπίδης-Παπαδόπουλος Χρ.. (Ντίνος)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πεντέλη Τσώνος-Ζακεστίδης-Λαζαρίδης (Σταύρου)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ευκαρπία Πιτσίλκας-Ξέρας-Μαραμής (Αρναούτογλου) (7/12)
Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά Μπήτης-Δημάδης-Γιαννούλης Αν. (Θωμόπουλος)
Ιωαννίνων (Νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Μαχητές Ξενικάκης-Ντούρας-Μπακάλης (Κασιούμης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Φάρσαλα Κοϊμτζόγλου-Σαρακενίδης-Κουκουλεκίδης (Ιωαννίδου)
Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Κομοτηνή Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης-Ντόγκας (Τζιοπάνος)
Μ.Τσίκινας 16.00 ΧΑΝΘ-Καβάλα Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης (Δροσόπουλος)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Έσπερος Λαμίας Θεοδώρου-Γραικός-Βασιλόπουλος (Μπαταούλα)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Γέφυρα Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Ιωακειμίδης)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ | Β. | Νικ | Η | ΥΠ. | Κ. | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. | 9 | 16 | 7 | 2 | 753 | 718 | ||||||
ΕΛΕΥΣΙΝΑ | 9 | 15 | 6 | 3 | 690 | 679 | ||||||
ΜΑΡΟΥΣΙ | 9 | 15 | 6 | 3 | 729 | 689 | ||||||
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ | 9 | 15 | 6 | 3 | 715 | 664 | ||||||
ΠΕΝΤΕΛΗ | 9 | 15 | 6 | 3 | 644 | 615 | ||||||
ΠΑΠΑΓΟΥ | 9 | 15 | 6 | 3 | 706 | 683 | ||||||
ΑΙΓΑΛΕΩ | 9 | 15 | 6 | 3 | 695 | 691 | ||||||
ΜΕΓΑΡΙΔΑ | 9 | 15 | 6 | 3 | 707 | 654 | ||||||
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ | 9 | 14 | 5 | 4 | 679 | 673 | ||||||
ΕΘΝΙΚΟΣ Π. | 9 | 14 | 5 | 4 | 711 | 687 | ||||||
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. | 9 | 13 | 4 | 5 | 671 | 681 | ||||||
ΟΦΗ | 9 | 12 | 3 | 6 | 648 | 656 | ||||||
ΜΕΛΙΣΣΙΑ | 9 | 11 | 2 | 7 | 635 | 635 | ||||||
ΛΟΚΡΟΣ | 9 | 11 | 2 | 7 | 704 | 753 | ||||||
ΔΟΥΚΑΣ | 9 | 10 | 1 | 8 | 611 | 688 | ||||||
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. | 9 | 10 | 1 | 8 | 552 | 683 |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | Ν. | Η. | ΥΠ | Κ. | ||||||
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 9 | 18 | 9 | 0 | 698 | 542 | ||||||
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. | 9 | 16 | 7 | 2 | 691 | 629 | ||||||
ΦΑΡΣΑΛΑ | 9 | 16 | 7 | 2 | 693 | 642 | ||||||
ΕΥΚΑΡΠΙΑ | 9 | 15 | 6 | 3 | 652 | 636 | ||||||
ΚΑΒΑΛΑ | 9 | 15 | 6 | 3 | 656 | 607 | ||||||
ΛΑΓΚΑΔΑΣ | 9 | 15 | 6 | 3 | 664 | 622 | ||||||
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ | 9 | 14 | 5 | 4 | 628 | 629 | ||||||
ΓΡΕΒΕΝΑ | 9 | 13 | 4 | 5 | 669 | 682 | ||||||
ΜΑΧΗΤΕΣ | 9 | 13 | 4 | 5 | 647 | 639 | ||||||
ΧΑΝΘ | 9 | 13 | 4 | 5 | 657 | 653 | ||||||
ΓΕΦΥΡΑ | 9 | 12 | 3 | 6 | 678 | 636 | ||||||
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 9 | 12 | 3 | 6 | 630 | 633 | ||||||
ΚΟΜΟΤΗΝΗ | 9 | 12 | 3 | 6 | 658 | 715 | ||||||
ΣΤΡΑΤΩΝΙ | 9 | 12 | 3 | 6 | 623 | 668 | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. | 9 | 11 | 2 | 7 | 675 | 747 | ||||||
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | 9 | 7 | 0 | 9 | 503 | 742 |
*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς.