Άλλα αθλήματαΜπάσκετΤοπικά Σπορ

Δύσκολοι αγώνες για Έσπερο Λαμίας και Λοκρό Αταλάντης!

Εκτός έδρας παιχνίδι σε Γρεβενά και Μαρούσι για τον Έσπερο Λαμίας και τον Λοκρό Αταλάντης, αντίστοιχα, περιλαμβάνει η 10η αγωνιστική της Β΄Εθνικής μπάσκετ.

Εκτός έδρας παιχνίδι σε Γρεβενά και Μαρούσι για τον Έσπερο Λαμίας και τον Λοκρό Αταλάντης, αντίστοιχα, περιλαμβάνει η 10η αγωνιστική της Β΄Εθνικής μπάσκετ.

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής την Κυριακή 8 Δεκεμβρίου με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής και με τους δύο εκπροσώπους της Περιφέρειας, Λοκρό Αταλάντης και Έσπερο Λαμίας να αγωνίζονται εκτός έδρας με Μαρούσι και Γρεβενά αντίστοιχα.

betatzhs

Αναλυτικά το πρόγραμμα στους δύο ομίλους και οι διαιτητές:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Μεγάρων (Νέο) 17.00 Μεγαρίδα-Αιγάλεω Στρέμπας-Σιδέρης-Καλογριάς (Ευστρατίου)

Π. Σαλπέας 18.00 Εθνικός Πειρ.-Έσπερος Μπίκας-Τσάτσης-Ορφανός Εμμ. (Παπαδόπουλος Κ.)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Δούκας Σπυρόπουλος-Αργυρούδης-Χριστοδουλάκης (Παππάς)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν.Φ. Γρίβα-Πλιάκας-Κοτσώνης (Ζερδεβάς)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-ΟΦΗ Παντελίδης-Καρακάσης-Μαρινάκης (Λιμνιάτης)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Λοκρός Αταλάντης Φάκαρος-Κώτσου-Καρακωνσταντόπουλος (Φαλούκας)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Πανελευσινιακός Αποστολίδης-Μηλαπίδης-Παπαδόπουλος Χρ.. (Ντίνος)

Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πεντέλη Τσώνος-Ζακεστίδης-Λαζαρίδης (Σταύρου)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ευκαρπία Πιτσίλκας-Ξέρας-Μαραμής (Αρναούτογλου) (7/12)

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά Μπήτης-Δημάδης-Γιαννούλης Αν. (Θωμόπουλος)

Ιωαννίνων (Νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Μαχητές Ξενικάκης-Ντούρας-Μπακάλης (Κασιούμης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Φάρσαλα Κοϊμτζόγλου-Σαρακενίδης-Κουκουλεκίδης (Ιωαννίδου)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Κομοτηνή Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης-Ντόγκας (Τζιοπάνος)

Μ.Τσίκινας 16.00 ΧΑΝΘ-Καβάλα Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης (Δροσόπουλος)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Έσπερος Λαμίας Θεοδώρου-Γραικός-Βασιλόπουλος (Μπαταούλα)

Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκ.-Γέφυρα Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Ιωακειμίδης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ  (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β. Νικ Η ΥΠ. Κ.         
ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. 9 16 7 2 753 718
ΕΛΕΥΣΙΝΑ 9 15 6 3 690 679
ΜΑΡΟΥΣΙ 9 15 6 3 729 689
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 9 15 6 3 715 664
ΠΕΝΤΕΛΗ 9 15 6 3 644 615
ΠΑΠΑΓΟΥ 9 15 6 3 706 683
ΑΙΓΑΛΕΩ 9 15 6 3 695 691
ΜΕΓΑΡΙΔΑ 9 15 6 3 707 654
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 9 14 5 4 679 673
ΕΘΝΙΚΟΣ Π. 9 14 5 4 711 687
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 9 13 4 5 671 681
ΟΦΗ 9 12 3 6 648 656
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 9 11 2 7 635 635
ΛΟΚΡΟΣ 9 11 2 7 704 753
ΔΟΥΚΑΣ 9 10 1 8 611 688
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 9 10 1 8 552 683

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠ Κ.      
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 9 18 9 0 698 542
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. 9 16 7 2 691 629
ΦΑΡΣΑΛΑ 9 16 7 2 693 642
ΕΥΚΑΡΠΙΑ 9 15 6 3 652 636
ΚΑΒΑΛΑ 9 15 6 3 656 607
ΛΑΓΚΑΔΑΣ 9 15 6 3 664 622
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 9 14 5 4 628 629
ΓΡΕΒΕΝΑ 9 13 4 5 669 682
ΜΑΧΗΤΕΣ 9 13 4 5 647 639
ΧΑΝΘ 9 13 4 5 657 653
ΓΕΦΥΡΑ 9 12 3 6 678 636
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 9 12 3 6 630 633
ΚΟΜΟΤΗΝΗ 9 12 3 6 658 715
ΣΤΡΑΤΩΝΙ 9 12 3 6 623 668
ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 9 11 2 7 675 747
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 9 7 0 9 503 742

*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς. 

Ετικέτες
autovision

Διαβάστε επίσης

Back to top button
Close