Το «κυανόλευκο» match report για τη σημερινή ανατροπή!(pics)

Διαβάστε το match report της ΠΑΕ ΠΑΣ Λαμία, για τον σημερινό αγώνα κόντρα στον ΟΦΗ και τη νίκη με 2-1.

Μια  μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Λαμία το μεσημέρι της Κυριακής 8/12 στο ΔΑΚ απέναντι στον ΟΦΗ με 2-1 για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ναμπί στο 11’, με τη Λαμία να ισοφαρίζει με τον ίδιο τρόπο με τον Τουράμ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Και τα δύο πέναλτι δόθηκαν με τη βοήθεια του VAR.  Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Δημούτσος στο 59ο λεπτό.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Ρόμανιτς (83’ Τζανετόπουλος), Μπεχαράνο, Τουράμ, Τάιρον (36’ Βασιλόγιαννης), Καραμάνος (93’ Σάλιακας), Σκόνδρας.

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Σακόρ, Νέιρα, Μάνος, Ναμπί (13’ Στάικος), Σεμέντο, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Κοροβέσης (79’ Φιγκεϊρέδο), Μπράουν (66’ Κουτρουμπής).