Νέο Κρίκελλο – Μαλεσίνα: Βροχή, λάσπη…. και ένα γκολ!(pics)

Ένα γκολ του Νίκου Λέντα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, αρκούσε για το Νέο Κρίκελλο για να πάρει τη νίκη απέναντι στην Μαλεσίνα. Το LamiaSports βρέθηκε στο γήπεδο και σας μεταφέρει όλο το φωτορεπορτάζ.

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, το Νέο Κρίκελλο υποδέχθηκε την Μαλεσίνα, σε ένα πραγματικά ακατάλληλο για να αγωνιστεί κανείς γήπεδο!

Η «μπόλικη» βροχή που «έπεφτε» στη Φθιώτιδα από νωρίς το πρωί, είχε μετατρέψει το χορτάρι σε βούρκο, κάτι που δυσκόλευε κάθε προσπάθεια των ποδοσφαιριστών, ενώ έθετε σε κίνδυνο την σωματική τους ακεραιότητα!

Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο είχαν από μερικές καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, κάτι που όμως δεν έγινε.

Στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα στο 58΄ ο Λέντας εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι της ομάδας του, έκανε το 1-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.