Θύελλα Μεγ. Βρύσης – ΑΟ Γλύφας: «Διπλό χτύπημα» του Πέπερα… και αγχωτική νίκη για τους γηπεδούχους!(pics)

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης υποδέχθηκε στο γήπεδό της τον ΑΟ Γλύφας. Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ του LamiaSports.

Τη νίκη με σκορ 2-1 πανηγύρισε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδό της η ομάδα της Θύελλας Μεγάλης Βρύσης.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού ο Βαγγέλης Πέπερας, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του, ένα στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο και της χάρισε επί της ουσίας ένα άκρως σημαντικό τρίποντο!

Η ομάδα της Γλύφας, μετά το 2-0 άρχισε να πιέζει, κάνοντας τη ζωή δύσκολη στους γηπεδούχους! Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε για περίπου 20 λεπτά «σφυροκοπούσε» την άμυνα της Θύελλας, αναγκάζοντας μάλιστα σε δύο περιπτώσεις τον τερματοφύλακα, Διονύση Μάκκα να πραγματοποιήσει εξαιρετικές επεμβάσεις.

Παρόλο αυτά το «0» στην άμυνα της Μεγάλης Βρύσης δεν κατάφερε να το κρατήσει καθώς η Γλύφα μείωσε το σκορ σε 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.