Διπλό… με ανατροπή στις καθυστερήσεις η Νίκη!

Μεγάλη νίκη για την ομάδα της Αγίας Παρασκευής, στην έδρα του Παμμωλιακού.

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής και για την εξ΄αναβολής αναμέτρηση του Παμμωλιακού με τη Νίκη Αγίας Παρασκευής για την Α΄Φθιώτιδας, το σύνολο του Ανδρέα Επίσκοπου κατάφερε με ένα γκολ του Καραγεώργου στο 91΄να φύγει με το διπλό από μία δύσκολη έδρα.

Το παιχνίδι είχε αρκετές ανατροπές με την ομάδα του Παμμωλιακού να μπαίνει δυνατά στο παιχνίδι και στο 15΄ να ανοίγει το σκορ με τον Τσάρα ενώ πέντε λεπτά αργότερα ήρθε το 2-0 με γκολ του Χόντζα.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Αγίας Παρασκευής ήταν να μειώσει το σκορ στο μισάωρο του αγώνα με τον Μπλάνη να χρίζεται σκόρερ.

Στην επανάληψη και στο 77΄ο Καπούλας έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 2-2 και η ολική ανατροπή ήρθε από τα πόδια του Καραγεώργου.

Στο 91΄ο εξτρέμ της Νίκης σκόραρε και έδωσε ένα πολύ σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο στην ομάδα του!