Το «γύρισε» με Μπλάζιτς ο Απόλλων!

Μία σπουδαία νίκη με ανατροπή πανηγύρισε η ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης, έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον πρώην αρχηγό του ΠΑΣ Λαμία, τον Μάρκο Μπλάζιτς.

Η ομάδα της Αθήνας, αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 χάρη σε γκολ του Σιατραβάνη κατάφερε αρχικά με τον Ιριτιέρ να φέρει το ματς στα ίσια ενώ ο Μπλάζιτς στο 75΄έκανε την απόλυτη ανατροπή με σουτ. Το τελικό 1-3 έκανε ο Μαρκόφσκι με πέναλτι.

Διαβάστε την ανακοίνωση του Απόλλωνα:

Με νίκη έκλεισε τη χρονιά ο Απόλλων Σμύρνης καθώς επικράτησε της Παναχαϊκής στην Πάτρα με 3-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με φάουλ που εκτέλεσε ο Σιατραβάνης. Η ομάδα μας ισοφάρισε στο 72′ με γκολ του Ιριτιέρ. Στο 75′, ο Μπλάζιτς με σουτ έκανε το 1-2. Ο Ιριτιέρ είχε σουτ στο δοκάρι στο 84ο λεπτό. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπεντινέλι κέρδισε πέναλτι, ο Μαρκόφσκι το εκτέλεσε και διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Σούλης, Πολίμος, Πατάπης, Τσελεπίδης, Σταμόπουλος, Λινάρδος, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Μαυριάς, Μωραΐτης.