Άλλα αθλήματαΜπάσκετ

Εκτός έδρας αναμετρήσεις για Έσπερο και Λοκρό!

Δείτε τους διαιτητές των αναμετρήσεων για τον Έσπερο Λαμίας και τον Λοκρό Αταλάντης.

Με τη 14η αγωνιστική συνεχίζεται την Κυριακή 12 Ιανουαρίου το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής,ε τον Λοκρό στον α’ όμιλο να αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Μανδραϊκό και τον Έσπερο Λαμίας στο β’ όμιλο επίσης εκτός έδρας, το ουραγό Πευκοχώρι.

Αναλυτικά, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 14ης αγωνιστικής στη Β’ Εθνικής Ανδρών:

Betατζής

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Δούκας Πόντας-Πλιάκας-Φραγκούλη (Ζερδεβάς)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Ιωνικός Ν.Φ. Τσολάκος-Ουσταμπασίδης-Τζίμης (Παπαδόπουλος Κ.)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ Παντελίδης-Κωνσταντινίδου-Φάκαρος (Παλάτος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Λοκρός Αταλάντης Κοντίλης-Καρανικόλα Αλ.-Ξυλάς (Μπουρνάς)

Μίλων 17.00 Εθνικός Πειρ.-Πανελευσινιακός Τσώνος-Τσαχάκης-Αργυρούδης (Σταύρου)

Μεγάρων (Ν) 17.00 Μεγαρίδα-Πεντέλη Αποστολίδης-Καλογριάς-Τεφτίκης (Τηγάνης)

Μελισσίων 17.00 Μελίσσια-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Παυλόπουλος-Μαρτινάκος (Λιμνιάτης)

Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Πρωτέας Βούλας Γιακείμη-Ορφανός Εμ.-Τηγάνης (Ντάβαρης)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Γέφυρα Καλογερόπουλος Λ.-Φακίτσας-Παζώλης (Θωμόπουλος) (Σάββατο 11/1)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Ευκαρπία Ευκαρπία-Τζιοπάνος Ν.-Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης (Δροσόπουλος)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Φάρσαλα Παφίλης-Τσιαπλής-Ντόγκας (Παπαγεωργίου)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Κομοτηνή Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Κουκουλεκίδης Β. (Ιωαννίδου)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Καβάλα Πιτσίλκας-Ζαχαρής-Τσουμαχίδης (Κασιούμης)

Αγ. Παύλου 15.30 Πευκοχώρι-Έσπερος Λαμίας Αγραφιώτης Τζ.-Σαρακενίδης-Τσάνταλη (Μανιός)

Ευόσμου 18.00 Αίας-Δόξα Λευκάδας Παγώνης-Μαραμής-Μπούγλος Π. (Βαφείδης)

Μ. Τσίκινας 17.00 ΧΑΝΘ-Πρωτέας Γρεβενών Παπαγεωργίου Κυρ.-Παπαγερίδης-Μελανίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ  (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β. Νικ Η ΥΠ. Κ.         
ΜΑΡΟΥΣΙ 13 23 10 3 1052 975
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 13 22 9 4 1068 958
ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. 13 22 9 4 1058 1009
ΠΕΝΤΕΛΗ 13 21 8 5 926 898
ΜΕΓΑΡΙΔΑ 13 21 8 5 1004 934
ΕΘΝΙΚΟΣ Π. 13 21 8 5 1007 948
ΑΙΓΑΛΕΩ 13 21 8 5 1009 1021
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 13 20 7 6 988 983
ΕΛΕΥΣΙΝΑ 13 20 7 6 941 958
ΠΑΠΑΓΟΥ 13 20 7 6 1025 1012
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 13 20 7 6 982 961
ΟΦΗ 13 19 6 7 939 933
ΛΟΚΡΟΣ 13 17 4 9 973 1043
ΜΕΛΙΣΣΙΑ 13 16 3 10 888 916
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 13 15 2 11 858 1020
ΔΟΥΚΑΣ 13 14 1 12 878 1030

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν. Η. ΥΠ Κ.      
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 13 25 12 1 986 813
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. 13 23 10 3 967 897
ΚΑΒΑΛΑ 13 23 10 3 962 862
ΕΥΚΑΡΠΙΑ 13 22 9 4 988 931
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 13 21 8 5 960 901
ΦΑΡΣΑΛΑ 13 21 8 5 950 922
ΜΑΧΗΤΕΣ 13 19 6 7 900 898
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 13 19 6 7 955 955
ΓΕΦΥΡΑ 13 19 6 7 968 893
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 13 18 5 8 905 913
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 13 18 5 8 976 1053
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 13 18 5 8 962 998
ΣΤΡΑΤΩΝΙ 13 18 5 8 922 977
ΚΟΜΟΤΗΝΗ 13 18 5 8 958 989
ΧΑΝΘ 13 17 4 9 908 927
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 13 11 0 13 722 1063

*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς. 

πηγή: Stereabasket.gr

Ετικέτες
autovision

prwto

Διαβάστε επίσης

Back to top button
Close