Ολυμπιακός Λαμίας – ΑΕ Μαλεσίνας: Δύο γκολ, νεύρα και αποβολές!(φωτορεπορτάζ)

Δείτε το πλούσιο φωτορεπορτάζ του LamiaSports από την αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, ανάμεσα στον Ολυμπιακό Λαμίας και την ΑΕ Μαλεσίνας.

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης, ο Ολυμπιακός Λαμίας υποδέχθηκε την ΑΕ Μαλεσίνας.

Το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1 και πρωταγωνιστής του ματς ήταν ξεκάθαρα τα νεύρα και των δύο ομάδων, στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο 45λεπτο «κύλισε» ήρεμα με την γηπεδούχο ομάδα να μπαίνει μπροστά στο σκορ στο 18΄ με τον Αφεντουλίδη να σκοράρει. Ο Ολυμπιακός, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το πολύ καλό πρώτο 20λεπτο που έκανε, με αποτέλεσμα να πάρει κεφάλι στο σκορ.

Παρόλο αυτά, η ομάδα της Μαλεσίνας ανέκαμψε και κατάφερε να «κλείσει» τον Ολυμπιακό στα καρέ του, έχοντας και την κατοχή της μπάλας!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Μαλεσίνας κατάφερε με σουτ του Μπονόβα στο 66΄να φέρει το παιχνίδι στα ίσια!

Κάπου εκεί το παιχνίδι άρχισε να χαλάει, καθώς έκαναν την εμφάνισή τους τα νεύρα και τα σκληρά μαρκαρίσματα.

Ένα λεπτό αργότερα από το γκολ της ισοφάρισης, ο Ευαγγελόπουλος του Ολυμπιακού βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή για διαμαρτυρία και άφησε την ομάδα του για περίπου 25 λεπτά με δέκα παίκτες.

Να σημειώσουμε πως αποβλήθηκε και από τον πάγκο του Ολυμπιακού Λαμίας, ο Σπύρος Λέντας για διαμαρτυρία!

Το σκορ δεν άλλαξε έως το τέλος και το 1-1 παρέμεινε!

Το LamiaSports βρέθηκε και σε αυτή την αναμέτρηση και σας μεταφέρει το φωτορεπορτάζ: