Ο.Φ Ηράκλειας – Α.Ε.Ν Άμπλιανης: Ο Ντεμίρης έκρινε το ντέρμπι!(pics)

Δείτε το φωτορεπορτάζ του LamiaSports από την αναμέτρηση του Ο.Φ Ηράκλειας κόντρα στην Α.Ε.Ν Άμπλιανης για τη Β΄Φθιώτιδας.

Στο πλαίσιο της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο η ομάδα της Ηράκλειας υποδέχθηκε την ΑΕΝΑ στο ντέρμπι της κορυφής του ομίλου.

Δύο γκολ του Ντεμίρη έδωσαν στην ομάδα της Ηράκλειας μία σπουδαία εντός έδρας νίκη και μαζί την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα του 3ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας.

Οι δύο ομάδες είχαν μοιρασμένες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, με παιχνίδι να πηγαίνει «σβηστά» στο 0-0 στην ανάπαυλα

Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο αυτά, μίλησε η ποιότητα που βγάζει στην μεσοεπιθετική γραμμή η ομάδα της Ηράκλειας.

Το 1-0!

Ο Παπαποστόλου έβγαλε μονοκόμματη σέντρα από τα αριστερά, με στόχο τον Ντεμίρη, ο οποίος δεν αστόχησε και έκανε το 1-0!

Το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε έπειτα από πολύ όμορφη κάθετη πάσα του Μπαχλαβά στον Ντεμίρη, ο οποίος με προσωπική ενέργεια πέρασε τους αμυντικούς και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Κοράκη για το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Ο.Φ Ηράκλειας: Μαυράδας, Άλλα, Μπέλης, Χατζάρας, Καραγιάννης, Ζαλαώρας, Σακκάς, Σταυρόπουλος, Ντεμίρης, Τσούπρας, Παπαποστόλου

Α.Ε.Ν.Α: Κοράκης, Καλλος, Κωνσταντακόπουλος, Κολόκας, Τσέλιος, Τσιώλης, Καλύβας, Τσαμαδιάς, Κασάπας, Ντούλας, Ρουμπής

Το LamiaSports βρέθηκε στο γήπεδο της Ηράκλειας και σας μεταφέρει όλο το φωτορεπορτάζ: