ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Πρώτη νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΣ Λαμία Κ19

Την πρώτη τιυ νίκη και μάλιστα με ανατροπή πανηγύρισε η ομάδα Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία, επικρατώντας με σκορ 2-1 και μάλιστα με ανατροπή της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΣ Γιάννενα.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου, κατάφερε να πάρει τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννενα. έπειτα από 5 ανεπιτυχή αποτελέσματα που προηγήθηκαν.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού,  πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το σκορ υπέρ τους.

Στην επανάληψη η Λαμία εμφανίστηκε πιο αποφασισμένη, ισοφάρισε με τον Βρέττα 67′ και ο Κοντονίκος λίγα λεπτά αργότερα, ολοκλήρωσε την ανατροπή χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη φετινή νίκη.

Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης η επιστροφή του Λεωνίδα Νικολόπουλου στην ομάδα, έπειτα από ένα εξάμηνο στην Ιταλική Περούτζια!

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Μοσχίδης, Νικολόπουλος, Ζαλοκώστας, Λαμπρόπουλος, Σαββάκης, Γιωργαλής, Μαργαρίτης, Ρωμανός, Καψάλης, Βρέττας, Κοντονίκος