«Καθαρή» νίκη για τον Δαφνησιακό Αρκίτσας!(pics)

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 1ο όμιλο, ο Δαφνησιακός Αρκίτσας, υποδέχθηκε τον Κηφισσό Κάτω Τιθορέας.

Μία εύκολη νίκη με 4-0 σκορ πήρε η ομάδα του Δαφνησιακού Αρκίτσας, με αντίπαλο τον Κηφισσό Κ. Τιθορέας για την 14η αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας και τον 1ο όμιλο.

Η νίκη για τους γηπεδούχους «κλείδωσε» από το πρώτο ημίχρονο κιόλας, με τους παίκτες του Δαφνησιακού να σημειώνουν τα τρία από τα τέσσερα στα πρώτα 35 λεπτά του ματς.

Η αρχή έγινε στο 10΄του αγώνα όταν ο Ηλιόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα και στο 20΄, ο Σκοτίδας χρίστηκε σκόρερ, κάνοντας το 2-0 για την γηπεδούχο ομάδα με σουτ.

Στο 35΄του πρώτου ημιχρόνου, η Αρκίτσα έκανε τρία τα τέρματά της με τον Nuras Red., με σουτ να κάνει το 3-0! Το τελικό 4-0 έγινε στο 62΄του ματς με τον Nuras Jul., να σκοράρει και αυτός!