Σαν «αέρας» πέρασε ο Λεβαδειακός του Αντωνίου από την Κέρκυρα!

Εύκολα πέρασε από την Κέρκυρα ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 4-0 της ουραγού της βαθμολογίας σε αγώνα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Την πέμπτη σερί νίκη του νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός…

Σ΄ένα παιχνίδι, το οποίο έγινε κάτω από κακές καιρικές συνθήκες, η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο ματς, χωρίς όμως να έχει κάνει αισθητή την παρουσία της στα καρέ του Παγκράτη.

Αυτό το οποίο δεν είχε καταφέρει μέχρι τότε η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, το πέτυχε στο 41΄όταν ο Μάντζιος με κεφαλιά έκανε το 0-1, αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Βοιωτοί ανέβασαν την απόδοση τους, κάτι που είχε σαν συνέπεια να φτάσουν στην επίτευξη ακόμα τριών γκολ.

Ο Άνγκουα στο 51΄ ζευγάρωσε τα τέρματα της στερεοελλαδίτικης ομάδας, ενώ στο 63΄ ο Βήχος με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-3 καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη για τον Λεβαδειακό..

Στο 85΄ ο Πολέτο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, αποτέλεσμα το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό του αγώνα.