ΑΕ Καλυβίων – Παμμωλιακός 2-3: Ντέρμπι… με τα όλα του!(φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου η ΑΕ Καλυβίων υποδέχθηκε τον Παμμωλιακό. Το LamiaSports βρέθηκε στο γήπεδο και σας μεταφέρει το φωτορεπορτάζ.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σπύρο Ρίζο, η ομάδα του Παμμωλιακού έφυγε με τη νίκη από την έδρα της ΑΕ Καλυβίων, κερδίζοντας 2-3.

Αν και τα Καλύβια ήταν αυτά που άνοιξαν το σκορ στο 36΄με τον Σπυριδάκη, η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήταν άμεση με τον Ρίζο να φέρνει στο 37΄το ματς στα ίσια και στο 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Παπαναστασίου στο 50΄έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στην ομάδα του Μώλου κάνοντας το 1-2 ενώ ο Ρίζος στο 63΄πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση και τρίτο για την ομάδα του.

Το μόνο που κατάφερε η ΑΕ Καλυβίων ήταν να μειώσει σε 2-3 στο 74΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σπυριδάκη, με το σκορ να παραμένει έως το τέλος!