Το πρώτο σχόλιο μετά τον αγώνα!

Διαβάστε τις δηλώσεις του βοηθού προπονητή του ΠΑΣ Λαμία, Γιώργου Χωριανόπουλου μετά το τέλος του αγώνα με τον Άρη.

Διαβάστε τι δήλωσε στην κάμερα της ΕΡΤ αμέσως μετά την λήξη του παιχνιδιού ο βοηθός προπονητή της ομάδας μας Γιώργος Χωριανόπουλος

Στο Α΄ ημίχρονο σε ολα τα κομμάτια του παιχνιδιού το ελέγχαμε πλήρως και επιθετικά και αμυντικά και  είχαμε τον πρώτο λόγο παντού και δικαίως σκοράραμε και θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει και άλλο τέρμα.

Ξεκινάμε ιδανικά το β’ ημίχρονο και προηγηθήκαμε απο μια στατική φάση αλλά μετά  ήταν ενα δίλεπτο-τρίλεπτο που είναι καθαρά θέμα συγκέντρωσης και εμείς την χάσαμε και ο Άρης που έχει ποιοτικές μονάδες το εκμεταλλεύτηκε.

Το 2-2 δεν νομίζω οτι αντικατοπρτρίζει την εικόνα του αγώνα  και αν μια ομάδα έπρεπε να κερδίσει με βάση τις ευκαιρίες νομίζω οτι έπρεπε να ήμασταν εμείς.

Ο κάθε βαθμός είναι πολύτιμος και ακολουθεί ενα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον ΟΦΗ  αλλά εμείς έχουμε δείξει οτι είμαστε μια  δυσκολοκατάβλητη ομάδα και κυνηγάμε βαθμούς εντός και εκτός έδρας και θεωρώ οτι και στο Ηράκλειο θα τα καταφέρουμε.