Γρηγορίου: «Να μην μας ξεγράψει κανένας»

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Μιχάλης Γρηγορίου, ήταν ιδιαίτερα απογοητευμένος μετά την ήττα από την Λαμία (1-4) τονίζοντας πως θα συνεχίσουν να παλεύουν για την παραμονή τους στην κατηγορία, εστιάζοντας πως δεν πρέπει κανένας να τους ξεγράφει.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Nova:

«Δεν υπάρχου λόγια, κάθε εβδομάδα παίζουμε έναν τελικό. Στα πρώτα 25 λεπτά δεν υπήρχαμε, η Λαμία προηγείται με δύο πολύ . όμορφα γκολ, που είναι από καθαρά δική μας ευθύνη. Μετά το 25′ παίζουμε καλύτερα μειώνουμε σε 1-2 και μπορούσαμε να ισοφαρίσουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο δείξαμε καλά στοιχεία, αλλά και πάλι ο αντίπαλος μας τιμώρησε. Είμαστε σε δύσκολη θέση, αλλά έχουμε ακόμα πολλά παιχνίδια, δεν πρέπει κανένας να μας ξεγράψει και θα παλέψουμε για να μείνουμε στην κατηγορία. Οι ενισχύσεις θα μας βοηθήσουν και παιχνίδι με παιχνίδι θα τα δώσουν όλα. Ο Αθανάσιου απόκρουσε δύο πέναλτι, είναι ένας νέος παίκτης, αποκτάει εμπειρίες και θα έχει ένα λαμπρό μέλλον».