Ξεκούραστο διπλό για τον Παμμωλιακό! (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α' Φθιώτιδας, ο Παμμωλιακός κέρδισε εύκολα με 0-4 σκορ τον Κεραυνό Βαθύκοιλου.

Ρεπορτάζ: Βαγγέλης Μπιζάτος

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Παμμωλιακού απέναντι στον Κεραυνό Βαθύκοιλου καθώς έφυγε με το διπλό κερδίζοντας 0-4

Όλα άρχισαν μόλις στο 7 λεπτό με τον Σκορδά να εκτελεί πλάγιο άουτ βρίσκοντας τον Στέλιο Ρίζο μέσα στην περιοχή αμαρκαριστος με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Στο 11 λεπτό η ομάδα του Μώλου είχε ευκαιρία ξανά με τον Στέλιο Ρίζο να διευρύνει το σκορ καθώς από λάθος διώξιμο του Παπαδόπουλου ο Ρίζος με ψηλοκρεμαστό σουτ προσπάθησε να σκοράρει αλλά πάνω στην γραμμή ο Λουκάς Γκιστι έσωσε το 0-2.

Στο 33 λεπτό ο Σκόρδας από την αριστερή πλευρά έβγαλε στρωτή σέντρα στον Σπύρο Ρίζο και αυτός με πλασέ έκανε το 0-2.

Πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο Στέλιος Ρίζος μετά από σέντρα από την αριστερή πλευρά με κεφαλιά έκανε το 0-3 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Η επανάληψη βρήκε την ομάδα του Βαθύκοιλου να πίεζει αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Στο 71 λεπτό μετά η σέντρα του Γκούρλια κάτω από το κέντρο βρήκε τον Τσάρα και αυτός εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το τελικό 0-4.

Στο 83′ ο Γκίστι κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση ανέλαβε ο Γερογιακομος ο οποίος αστόχησε με το σκορ να παραμένει έως το τέλος…