Ντέρμπι στην Ανθήλη με 9 γκολ στο σύνολο! (φωτογραφίες)

Παιχνίδι διαφήμιση για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο ήταν το ματς του ΠΑΟ Ανθήλης με την Α.Ε Εχιναίων.

Ρεπορτάζ: Ηλίας Σκαρμούτσος

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας ο ΠΑΟ Ανθήλης υποδέχθηκε την Α.Ε Εχιναίων στο γήπεδό της.

Νικήτρια από παιχνίδι με τα 9 τέρματα ήταν η ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη, με την Α.Ε Εχιναίων να κερδίζει με 4-5 την Ανθήλη.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 19΄όταν ο Τσιλαφάκης έκανε το 0-1 ενώ στο 21΄ο Λάγιος πέτυχε το 0-2. Στο 27΄η Ανθήλη μειώνει σε 1-2 με τον Χανή ενώ στο 31΄ο Πολύμερος γράφει το 1-3. Ο Χότζα στο 40΄ έκανε το 2-3 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λάγιος στο 58΄ανεβάζει το σκορ σε 2-4 ενώ στο 67΄ο Πολύμερος κάνει το 2-5. Η ομάδα της Ανθήλης στο 77΄και στο 82΄με τον Νταρλαδήμα μείωσε σε 4-5.

Στο 91΄ο Νταρλαδήμας σκόραρε ξανά για την Ανθήλη, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για φάουλ.