Πέρασε από τα Καμένα Βούρλα ο Αγρότης Τραγάνας!

Σε ένα ματς που συνολικά σημειώθηκαν 7 τέρματα σύνολο, ο Αγρότης Τραγάνας πέρασε από τα Καμένα Βούρλα.

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Β΄Φθιώτιδας, ο Α.Ο Καμένων Βούρλων υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Αγρότη Τραγάνας.

Η ομάδα του Αγρότη έφυγε με τη νίκη από τα Καμένα με σκορ 2-5, «μαζεύοντας» ένα ακόμη σημαντικό τρίποντο.

Τα Καμένα Βούρλα, μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πιο συγκεκριμένα στο 7΄ο Στασίνης έκανε το 1-0. Στο 39΄ο Αγρότης ισοφάρισε με τον Ζυγοκώστα ενώ στο 42΄πήρε κεφάλι στο σκορ για πρώτη φορά στο ματς, με τον Βλάχο. Το 1-2 έμεινε έως το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να σκοράρουν νωρίς και στο 52΄ο Μπαλτάς ισοφάρισε κάνοντας το 2-2. Παρόλο αυτά πέντε λεπτά αργότερα, ο Φασούλης σκοράρει για την Τραγάνα και της δίνει εκ νέου προβάδισμα για να έρθει στο 60΄ ο Δήμος να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 2-4. Το τελικό 2-5 έκανε στο 71΄ο Μπεκίρης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Α.Ο Καμένων Βούρλων: Τσιτίνης, Τσαούσι, Χασιώτης, Ζαλαώρας, Φιλίππου, Στασίνης, Μπαλτάς, Σουράτζ, Παπαδημητρίου, Μπήτας Αντ., Μπήτας Αλ.

Έπαιξαν επίσης: Ξύδας (16΄), Κουτσιαύτης (61΄), Vranadhima (61΄), Συμιανάκης (61΄), Ζαρκάδας (61΄)

Αγρότης Τραγάνας: Ψύλλος, Αμούντζιας, Σταμούλης, Μπουραντάς, Βλάχος, Ζυγοκώστας, Μπεκίρης, Τζάμπος, Αραπάι, Δήμος, Φασούλης

Έπαιξαν επίσης: Rameta Kl.(73΄), Ζαχάρης (85΄), Κερνάκου (88΄)