Άλλα αθλήματαΤοπικά Σπορ

Δεν τα κατάφερε ο Έσπερος!

Ήττα για τον Έσπερο Λαμίας στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής Ανδρών.

Δεν τα κατάφερε ο Έσπερος Λαμίας στη Βέροια, χάνοντας από το Φίλιππο με 67-57 στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι, που ήταν και το φαβορί της αναμέτρησης, ξεκίνησαν καλύτερα, προηγήθηκαν με 25-10 στο 10λεπτο φτάνοντας ακόμα και στο +21 (39-18), με τον Έσπερο πάντως να αντιδρά και στις αρχές του β’ ημιχρόνου να μειώνει σε 49-41 και 51-44 με επιμέρους σκορ 12-26.

Ο Φίλιππος όμως κράτησε τη διαφορά σε αυτά τα επίπεδα, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 67-57.

Διαιτητές : Λόρτος και Γραικός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 25-10, 43-27, 61-48, 67-57

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Παπαδόπουλος 4, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος, Τσιακλάγκανος 13 (3), Γιαντσιδιώτης, Καβαργύρης 2, Κοθράς 10 (2), Παραπούρας 12 (3), Σουτζόπουλος 15, Καντάρκος 11.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίακοβιτς, Ρούζιος 12 (2), Μπερτσιμάς, Πάππος, Κατσαρές 9 (1), Παπανικολάου , Φύκας 12 (1), Αργύρης , Παπαργυρόπουλος 16 (1), Μάντζουκας, Τεπετίδης 8, Ολύμπιος.