Κέρδισε και την Τσούκα η Α.Ε Εχιναίων!

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας, η Α.Ε Εχιναίων υποδέχθηκε τον Α.Ο Τσούκα στο γήπεδο των Ραχών.

Η ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη χωρίς να δυσκολευτεί κέρδισε με 6-1 την Τσούκα και συνέχισε νικηφόρα το πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε στο 5΄ ο Τσιλαφάκης ενώ στο 8΄ο Λάγιος έκανε το 2-0 για τους γηπεδούχους που αρκετά νωρίς έδιωξαν το άγχος του γκολ.

Στο 30΄ο Γ. Πολύμερος, ο αρχηγός της Α.Ε Εχιναίων σκόραρε για το 3-0 για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ξανά ο Λάγιος να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 47΄ ο Ιμπραχίμι σκοράρει για να πετύχει το 5-0 ενώ στο 63΄, ο Λάγιος έκανε χατ-τρικ πετυχαίνοντας παράλληλα και το 6ο γκολ της ομάδας του.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 6-1 στο 73΄με τον Μέρρα Κ.